NOTES FROM PRAGUE

Notes From Prague byla založena roku 2001 rapperem Antwim a režisérem skateboardingových videí Davidem Chvátalem jako pilotní hudební projekt sk8 videomagazínu Praha 2000 - 2003. Ihned zaujala komunitu svým syrovým undergroundovým zvukem. Ve stejnou dobu se k nim přidal Davidův bratr Michal (dále Maykee) a DJ Negative, aby vytvořili plnohodnotnou hip-hopovou skupinu. Roku 2002 vyšlo s podporou labelu Sub Beats debutové album The Script Of Both Elements. Zajímavostí je způsob, jakým byla deska nahrána. Z větší části byly tracky tvořeny v domácím prostředí na mikrofón videkamery, což je dobře zdokumentováno ve videu Praha 2000. Zbytek se dodělával ve studiu Jižák pod dozorem Tomáše Sochůrka. Výsledkem byla deska se špinavým, dle Etiena "punkovým" zvukem, která však měla specifickou dobovou atmosféru. Za zmínku stojí remix tracku Orien Bounce od DJ Wiche, který byl de facto jediným hostem na této desce.

O 2 roky později vzniklo s pomocí Paranormalz album Same Place, které tentokrát oslovilo už mnohem širší publikum a zahostovali na něm interpreti jakými jsou LA4, Dr. Kary nebo Dannie. K tomuto albu byly také natočeny 2 videoklipy, konrétně pro tracky Recovered Experience a Same Place. Třetí singlový videoklip Vampire už se bohužel kvůli časové a finanční tísni nepodařilo dokončit, ačkoliv by se dle preview jednalo o další velice povedený kousek z dílny Davida Chvátala.

Po tomto albu se NFP rozhodlo rozšířit svůj potenciál o živou kapelu. Bicí, basa a kytara doplňují elektronické podklady Maykeeho a tím vytváří nový, specifický zvuk s prvky rapcore a tvrdého rapu. V NFP se během posledních 4 let vystřídalo několik členů včetně zpěvačky Noemi, která hostovala v rádiovém hitu Chasing Space a skladbě Still On. Oba tracky byly doplněny roku 2008 a 2009 videoklipy od Davida. Roku 2010 se přidala k NFP Tamara, která se podílela na níže uvedené poslední desce Inconsistent Frames. Z rodinných důvodů však musela na konci roku 2012 přenechat svůj post ve skupině nové zpěvačce, kterou se stala Stiliana Dimitrová.

V listopadu 2011 vydala skupina třetí album s názvem Inconsistent Frames. Na této desce je evidentní zvukový i stylový posun NFP. Nahrávka se opírá o netradiční způsob produkce a jednotlivé tracky mají ambice oslovit širší obec posluchačů stejně tak jako nové fans ze sféry hiphopu. Zajímavostí desky jsou hostující muzikanti. Tři skladby dobarvuje melodickými linkami violoncelistka Terezie Kovalová, na jednom tracku hostuje saxofonista Matouš Kobylka známý ze Stephunk T, Takin Off a jiných seskupení. Skupina se orientuje na artovou stránku věci a staví na hutném zvuku živých nástrojů, které dodávají drive a vyplňují celkovou atmosféru nahrávky. Stejně jako u předchozích dvou alb se na produkci podílí Michal Chvátal a scratche doplňuje DJ Negative. Cílem bylo tentokrát vytvořit desku s „agresivně-melancholickou“ atmosférou, která nastartovala další éru v desetileté historii této skupiny. Skladby z posledni desky jsou k poslechu v přehrávači. K posledním změnám ve skupině došlo počátkem roku 2013, kdy Tamaru nahradila na postu zpěvačky Stiliana Dimitrová a bubeníka Jardu Riegla nahradil Luka Šuto. V dubnu 2013 dokončili NFP videoklip k tracku Lock It z poslední desky.
ZDROJ BANDZONE
NOTES.jpg
BANNER (5).jpg
BLIND II.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one